Arctica (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: footer
tr: altbilgi

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: header
tr: başlık

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Print
tr: Yazdır

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Font style
tr: Yazı sitili

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
tr: <a href="@admin-file-system">Dosya sistemi ayarları sayfasında</a> doğru klasörü girebilir ya da şu anki klasörün izinlerini düzenleyerek yazılabilir yapabilirsiniz.

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: One column, sidebars stacked below main content
tr: Tek sütun, yan sütunlar ana içeriğin altında istifli
