Astrology (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Read more
uk: Читати далі

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: No
uk: Ні

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Icon
uk: Іконка

en: Format
uk: Формат

en: Text
uk: Текст

en: action
uk: дія

en: Year
uk: Рік

en: Month
uk: Місяць

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: Note
uk: Примітка

en: Sign
uk: Підпис

en: text
uk: текст

en: Find
uk: Пошук

en: From date
uk: Дата початку

en: icon
uk: значок

en: Show only items where
uk: Відображати лише позиції, де

en: Administer settings
uk: Керування налаштуваннями

en: Are you sure you want to delete this item?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цю позицію?
