Astrology (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Enabled
id: Aktif

en: No
id: Tidak

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Icon
id: Ikon

en: Text
id: Teks

en: action
id: aksi

en: Year
id: Tahun

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: text
id: teks

en: Find
id: Cari

en: To date
id: Ke tanggal

en: From date
id: Dari tanggal

en: Show only items where
id: Hanya tampilkan entri yang
