Astrology (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Enabled
it: Attivato

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Icon
it: Icona

en: Format
it: Formato

en: Text
it: Testo

en: action
it: azione

en: Year
it: Anno

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: text
it: testo

en: To date
it: A data

en: From date
it: Da data

en: Show only items where
it: Mostra solo gli elementi dove

en: Administer settings
it: Amministra le impostazioni
