Astrology (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Enabled
ro: Activat

en: No
ro: Nu

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: action
ro: acţiune

en: Year
ro: Anul

en: Month
ro: Lună

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: To date
ro: Până la data

en: From date
ro: Din data

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde
