Async Command (7.x-2.0-alpha5) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Description
ur: وضاحت

en: Weight
ur: وزن

en: ID
ur: شناخت

en: Anonymous
ur: گمنام
