Atomium (7.x-2.11) - en to ur translation catalogue (33 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Enabled
ur: فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: More
ur: مزید

en: new
ur: جدید

en: updated
ur: تجدید شدہ

en: Search
ur: تلاش

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: 1 hour | @count hours
ur[0]: ۱ گھنٹہ
ur[1]: @count گھنٹے

en: 1 day | @count days
ur[0]: ۱ دن
ur[1]: @count دن

en: This field is required.
ur: یہ خانہ لازمی ہے۔

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: View user profile.
ur: رکن کے کوائف نامے کا مشاہدہ کریں

en: Go to first page
ur: ابتدائی صفحے پر جائیں

en: Go to last page
ur: آخری صفحے پر جائیں

en: Go to page @number
ur: صفحہ نمبر @number پر جائیں

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: 1 year | @count years
ur[0]: 1سال
ur[1]: @count سال

en: 1 week | @count weeks
ur[0]: 1ھفتہ
ur[1]: @count ھفتے

en: 1 min | @count min
ur[0]: ۱ دقیقہ
ur[1]: @count دقیقے

en: 1 sec | @count sec
ur[0]: 1 سیکینڈ
ur[1]: @count سیکینڈ

en: 1 month | @count months
ur[0]: ۱ مہینہ
ur[1]: @count مہینے

en: sort ascending
ur: ترتیب صعودی

en: sort descending
ur: ترتیب نزولی

en: (active tab)
ur: (ایکٹِو ٹیب)
