Atomium (7.x-2.19) - en to da translation catalogue (110 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: More
da: Mere

en: new
da: ny

en: Download
da: Hent

en: updated
da: opdateret

en: File
da: Fil

en: Release notes
da: Udgivelsesnoter

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Preview
da: Gennemse

en: Help
da: Hjælp

en: Components
da: Komponenter

en: Error
da: Fejl

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Up to date
da: Seneste version installeret

en: Update available
da: Opdatering tilgængelig

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Menu link
da: Menu-link

en: Warning
da: Advarsel

en: This field is required.
da: Dette felt er obligatorisk.

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Log in
da: Log ind

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: View user profile.
da: Vis brugerprofil.

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Create new account
da: Opret konto

en: Link color
da: Linkfarve

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: Show descriptions
da: Vis beskrivelser

en: @user's picture
da: @users billede

en: More help
da: Mere hjælp

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: 1 year | @count years
da[0]: 1 år
da[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
da[0]: 1 uge
da[1]: @count uger

en: 1 min | @count min
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 sec | @count sec
da[0]: 1 sek
da[1]: @count sekunder

en: Featured
da: Anbefalet

en: Revoked!
da: Tilbagekaldt!

en: Security update required!
da: Sikkerhedsopdatering påkrævet!

en: Not supported!
da: Ikke understøttet!

en: Expand layout to include descriptions.
da: Skift til visning med beskrivelser.

en: Hide descriptions
da: Skjul beskrivelser

en: Compress layout by hiding descriptions.
da: Skift til visning uden beskrivelser.

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: 1 month | @count months
da[0]: 1 måned
da[1]: @count måneder

en: changed
da: ændret

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Blue Lagoon (default)
da: Blue Lagoon (standard)

en: sort ascending
da: sorter stigende

en: sort descending
da: sorter faldende

en: Header top
da: Sidehovede top

en: Header bottom
da: Sidehovede bund

en: Binary Data
da: Binære data

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: More information about text formats
da: Yderligere information om tekstformater

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Footer first column
da: Footer første spalte

en: Footer second column
da: Footer anden spalte

en: Footer third column
da: Footer tredje spalte

en: Footer fourth column
da: Footer fjerde spalte

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Triptych first
da: Triptykon første

en: Triptych middle
da: Triptykon midt

en: Triptych last
da: Triptykon sidste

en: Main background
da: Baggrund

en: Sidebar background
da: Sidebar baggrund

en: Sidebar borders
da: Sidebar rammer

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Firehouse
da: Brandstation

en: Ice
da: Is

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
da: Træk og slip blokkene til spalterne nedenfor. Ændringer gemmes automatisk. Der er flere valgmuligheder på <a href="@dashboard-url">indstillingssiden</a>.

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Add other blocks
da: Tilføj andre blokke

en: (Machine name: @type)
da: (Maskinlæsbart navn: @type)

en: Subscribe to !feed-title
da: Abonnér på !feed-title

en: Microsoft Office document icon
da: Microsoft Office dokumentikon

en: Office spreadsheet icon
da: Office regnearksikon

en: Office presentation icon
da: Office præsentationsikon

en: PDF icon
da: PDF ikon

en: Movie icon
da: Filmikon

en: Audio icon
da: Lydikon

en: Image icon
da: Billedikon

en: Package icon
da: Pakkeikon

en: HTML icon
da: HTML-ikon

en: Plain text icon
da: Ren tekst ikon
