Atomium (7.x-2.8) - en to ro translation catalogue (86 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: new
ro: nou

en: updated
ro: actualizat

en: File
ro: Fișier

en: Search
ro: Căutare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Required
ro: Necesar

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: Menu
ro: Meniu

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Update available
ro: Actualizare disponibilă

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: N/A
ro: N/D

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Text color
ro: Culoare text

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: Request new password
ro: Solicitați parolă nouă

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Link color
ro: Culoare link

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Go to page @number
ro: Mergi la pagina @number

en: Show descriptions
ro: Arată descrieri

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: More help
ro: Ajutor suplimentar

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: 1 year | @count years
ro[0]: 1 an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: Featured
ro: Recomandat

en: Revoked!
ro: Revocat!

en: Security update required!
ro: Actualizare de securitate necesară!

en: Not supported!
ro: Nu este suportat

en: Expand layout to include descriptions.
ro: Extinde formatul pentru a include descrierile.

en: Hide descriptions
ro: Ascunde descrierile

en: Compress layout by hiding descriptions.
ro: Comprimați aspectul ascunzând descrierile.

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: 1 month | @count months
ro[0]: 1 lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Blue Lagoon (default)
ro: Lagună Albastră (implicit)

en: sort ascending
ro: sortează ascendent

en: sort descending
ro: sortează descendent

en: Header top
ro: Cap sus

en: Header bottom
ro: Cap jos

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Slate
ro: Ardezie

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: More information about text formats
ro: Mai multe informații despre formatele text

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Sidebar background
ro: Imagine de fundal laterală

en: Sidebar borders
ro: Margini laterale

en: Footer background
ro: Culoare de fundal a subsolului paginii

en: Plum
ro: Prună

en: Title and slogan
ro: Titlu și slogan

en: Ice
ro: Gheață

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Text Formats
ro: Formate pentru text
