Auctions (7.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Author
nl: Auteur

en: more
nl: meer

en: Date
nl: Datum

en: Settings
nl: Instellingen

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Ends
nl: Eindigt

en: Active
nl: Actief

en: Price
nl: Prijs

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: Desc
nl: Aflopend

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Auction
nl: Veiling

en: Finished
nl: Voltooid

en: Apply
nl: Toepassen

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Buy now
nl: Koop nu

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Created time
nl: Aanmaaktijd

en: Fees
nl: Extra kosten

en: Currency code
nl: Valutacode

en: Minimum price
nl: Minimumprijs

en: Creator
nl: Maker

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Changed time
nl: Gewijzigde tijd

en: Won
nl: Gewonnen

en: Created order
nl: Aangemaakte bestelling

en: Asc
nl: Oplopend

en: Bids
nl: Biedingen

en: Starting price
nl: Startprijs

en: Auctions
nl: Veilingen

en: Active auctions
nl: Actieve veilingen

[ctx: auction entity]
en: Auction
nl: Veiling

en: Not yet started
nl: Nog niet gestart
