Audit Files (7.x-3.1) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Status
fr: État

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Size
fr: Taille

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: Size (in bytes)
fr: Taille (en octets)

en: Path
fr: Chemin

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Date format
fr: Format de date

en: File ID
fr: Identifiant (ID) de fichier

en: Count
fr: Décompte

en: Exclude these files
fr: Exclure ces fichiers

en: or
fr: ou

en: Last modified
fr: Dernière modification

en: File system path
fr: Chemin du dossier de stockage

en: Used in
fr: Utilisé dans

en: Content ID
fr: Identifiant (ID) du contenu

en: About
fr: À propos

en: Domains
fr: Domaines

en: No items found.
fr: Aucun élément trouvé.

en: Batch size
fr: Taille du lot

en: Uses
fr: Utilisations

en: File system
fr: Système de fichiers

en: Next step
fr: Étape suivante

en: Date and time
fr: Date et heure

en: Used by
fr: Utilisé par

en: Report options
fr: Options de rapport

en: Number of items per page
fr: Nombre d'éléments par page

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: files
fr: fichiers

en: File URI
fr: URI du fichier
