Aurora (7.x-2.5) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Development
id: Pengembangan

en: Article
id: Artikel

en: Comments
id: Komentar

en: Center
id: Tengah

en: Category
id: Kategori

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Region
id: Wilayah

en: Error
id: Kesalahan

en: CSS class
id: Kelas CSS

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Contains
id: Mengandung

en: Width
id: Lebar

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Add section
id: Tambahkan bagian

en: 1 year | @count years
id[0]: 1 tahun
id[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
id[0]: 1 pekan
id[1]: @count pekan

en: 1 min | @count min
id[0]: 1 mnt
id[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
id[0]: 1 dtk
id[1]: @count dtk

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Add row
id: Tambah baris

en: 1 month | @count months
id[0]: 1 bulan
id[1]: @count bulan

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: Administrative description
id: Deskripsi administratif

en: Region settings
id: Pengaturan region

en: Fixed width
id: Lebar tetap

en: Row class
id: Kelas baris

en: Use uncompressed jQuery
id: Gunakan JQuery yang tidak dimampatkan
