Aurora (7.x-2.6) - en to ne translation catalogue (25 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Development
ne: विकास

en: Article
ne: लेख

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Center
ne: केन्द्र

en: Category
ne: वर्ग

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Help
ne: सहयोग

en: Region
ne: क्षेत्र

en: Error
ne: त्रुटि

en: 1 hour | @count hours
ne[0]: १ घण्टा
ne[1]: @count घण्टा

en: 1 day | @count days
ne[0]: १ दिन
ne[1]: @count दिन

en: Header
ne: हेडर

en: Left sidebar
ne: वायाँतर्फको स्तम्भ

en: Right sidebar
ne: दायाँतर्फको स्तम्भ

en: Footer
ne: फुटर

en: Contains
ne: समावेश

en: Width
ne: चौडाई

en: Add new comment
ne: नयाँ कमेन्ट थप्नुहोस

en: 1 year | @count years
ne[0]: १ वर्ष
ne[1]: @count वर्ष

en: 1 week | @count weeks
ne[0]: १ हप्‍ता
ne[1]: @count हप्‍ता

en: 1 min | @count min
ne[0]: १ मिनेट
ne[1]: @count मिनेट

en: 1 sec | @count sec
ne[0]: १ सेकेण्ड
ne[1]: @count सेकेण्ड

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड
