Aurora (7.x-3.0) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Development
ar: التطوير

en: Article
ar: مقال

en: Disabled
ar: معطل

en: Comments
ar: التعليقات

en: Center
ar: المركز

en: Category
ar: التصنيف

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Save
ar: حفظ

en: Region
ar: المنطقة

en: Error
ar: خطأ

en: Header
ar: الترويسة

en: Left sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيسر

en: Right sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيمن

en: Footer
ar: التذييل

en: Contains
ar: يحتوي

en: Width
ar: العرض

en: Media
ar: ميديا

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Caption
ar: شرح

en: Add section
ar: اضافة قسم

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Go to page @number
ar: الذهاب إلى الصفحة @number

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Add row
ar: إضافة صف

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Administrative description
ar: الوصف الإداري

en: Region settings
ar: إعدادات المنطقة

en: Status message
ar: رسالة الحالة
