Aurora (7.x-3.0) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Development
fa: توسعه

en: Article
fa: مقاله

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Center
fa: وسط

en: Category
fa: دسته بندی

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Save
fa: ذخیره

en: Section
fa: بخش

en: Region
fa: ناحیه

en: Error
fa: خطا

en: Header
fa: سربرگ

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Contains
fa: شاملِ

en: Width
fa: عرض

en: Media
fa: رسانه

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Caption
fa: عنوان

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Region settings
fa: تنظیمات ناحیه

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Fixed width
fa: پهنای ثابت
