Aurora (7.x-3.0) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Development
tr: Geliştirme

en: Article
tr: Makale

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Center
tr: Merkez

en: Category
tr: Kategori

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Save
tr: Kaydet

en: Main
tr: Ana

en: Section
tr: Bölüm

en: Region
tr: Bölge

en: Error
tr: Hata

en: CSS class
tr: CSS sınıfı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Contains
tr: İçerir

en: Width
tr: Genişlik

en: Media
tr: Medya

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Caption
tr: Başlık

en: Add section
tr: Bölüm ekle

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to page @number
tr: @number. sayfaya git

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Add row
tr: Satır ekle

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: Administrative description
tr: Yönetsel açıklama

en: Region settings
tr: Bölge ayarları

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Fixed width
tr: Sabit genişlik

en: Row class
tr: Satır sınıfı
