Aurora (7.x-3.1) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: Development
da: Udvikling

en: Article
da: Artikel

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: Center
da: Centreret

en: Category
da: Kategori

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Save
da: Gem

en: Main
da: Primær

en: Section
da: Sektion

en: Error
da: Fejl

en: CSS class
da: CSS klasse

en: Header
da: Overskrift

en: Left sidebar
da: Venstre sidepanel

en: Right sidebar
da: Højre sidepanel

en: Footer
da: Sidefod

en: Contains
da: Indeholder

en: Width
da: Bredde

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Caption
da: Undertekst

en: Add section
da: Tilføj sektion

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
da: Navnet kan kun indeholde alfanumeriske tegn og understregninger.

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Row @row, Column @col
da: Række @row, Kolonne @col

en: Machine name
da: Internt navn

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Add row
da: Tilføj række

en: Regions
da: Regioner

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Add region
da: Tilføj region

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: CSS Class
da: CSS-klasse

en: Administrative title
da: Administrativ titel

en: Administrative description
da: Administrativ beskrivelse

en: Show layout designer
da: Vis layout-designer

en: Add column
da: Tilføj kolonne

en: Add region to left
da: Tilføj region til venstre

en: Add column to left
da: Tilføj kolonne til venstre

en: Add region to right
da: Tilføj region til højre

en: Add column to right
da: Tilføj kolonne til højre

en: Region settings
da: Indstillinger for region

en: Remove region
da: Fjern region

en: Invalid item id.
da: Ugyldigt element-ID.

en: Configure column
da: Tilpas kolonne

en: Configure row
da: Tilpas række

en: Configure region
da: Tilpas region

en: Region title
da: Titel på region

en: Hide layout designer
da: Skjul layout-designer

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Fixed width
da: Fast bredde

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
da: Vises i den administrative grænseflade for at gøre det nemt at identificere den.

en: Row class
da: Rækkeklasse
