Aurora (7.x-3.5) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Development
fr: Développement

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Comments
fr: Commentaires

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Main
fr: Principal

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Media
fr: Média

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: First
fr: Premier

en: Second
fr: Seconde

en: Caption
fr: Légende

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Go to page @number
fr: Aller à la page @number

en: Third
fr: Troisième

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Status message
fr: Message d'état
