Aurora (7.x-3.0-beta4) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Development
it: Sviluppo

en: Article
it: Articolo

en: Comments
it: Commenti

en: Center
it: Centro

en: Category
it: Categoria

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Save
it: Salva

en: Section
it: Sezione

en: Region
it: Regione

en: Error
it: Errore

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Header
it: Intestazione

en: Left sidebar
it: Barra laterale sinistra

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Contains
it: Contiene

en: Width
it: Larghezza

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Caption
it: Didascalia

en: Add section
it: Aggiungi sezione

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Add row
it: Aggiungi riga

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Administrative description
it: Descrizione per l'amministratore

en: Region settings
it: Impostazioni regione

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Fixed width
it: Larghezza fissa

en: Row class
it: Classe della riga
