Authenticated User Page Caching (Authcache) (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Pages
pt: Páginas

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: @count new
pt: @count novos

en: new
pt: novo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Variable
pt: Variável

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Help
pt: Ajuda

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Utilizador

en: Always
pt: Sempre

en: Never
pt: Nunca

en: Custom
pt: Personalizado

en: Location
pt: Localização

en: Fields
pt: Campos

en: Advanced
pt: Avançado

en: Details
pt: Detalhes

en: Method
pt: Método

en: Configuration
pt: Configuração

en: Other
pt: Outro

en: Flag
pt: Sinalizar

en: Seconds
pt: Segundos

en: Missing
pt: Em falta

en: Your settings have been saved.
pt: As suas definições foram gravadas.

en: Excluded
pt: Excluído

en: Blocks
pt: Blocos

en: Form
pt: Formulário

en: Debug
pt: Depuração

en: Canceled
pt: Cancelada

en: 1 new comment | @count new comments
pt[0]: 1 novo comentário
pt[1]: @count novos comentários

en: Last visit
pt: Última visita

en: Setting
pt: Definição

en: Menu items
pt: Itens de menu

en: Temporary
pt: Temporário

en: Per page
pt: Por página

en: Per user
pt: Por utilizador

en: Poll
pt: Votação

en: Never cache
pt: Nunca fazer cache

en: No new posts
pt: Não existem novos artigos

en: Allowed roles
pt: Grupos permitidos

en: Personalization
pt: Personalização

en: Hot topic
pt: Tópico quente

en: Normal topic
pt: Tópico normal

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Number of new comments
pt: Número de novos comentários
