Authenticated User Page Caching (Authcache) (7.x-2.2) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: @count new
hi: @count नया

en: new
hi: नवीन

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: Views
hi: द्रश्य

en: Menu
hi: सूची

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Location
hi: स्थान

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Advanced
hi: विकसित

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Forum
hi: फोरम

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Other
hi: अन्य

en: Missing
hi: लापता

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Debug
hi: डिबग

en: 1 new comment | @count new comments
hi[0]: १ नया कमेन्ट
hi[1]: @count नये कमेन्ट

en: Setting
hi: व्यवस्था

en: Temporary
hi: अस्थाई

en: Poll
hi: मत

en: No new posts
hi: कोई नई पोस्ट नहीं है.

en: Hello <strong>!username</strong>
hi: नमस्ते <strong>!username</strong>

en: Personalization
hi: निजीकरण

en: Hot topic
hi: गरम विषय

en: Normal topic
hi: सामान्य विषय

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
