Authenticated User Page Caching (Authcache) (7.x-2.3) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Forms
it: Form

en: Pages
it: Pagine

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: new
it: nuovo

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Variable
it: Variabile

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Views
it: Viste

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: Always
it: Sempre

en: Never
it: Mai

en: Custom
it: Personalizzato

en: Comment
it: Commento

en: Location
it: Posizione

en: Fields
it: Campi

en: Advanced
it: Avanzate

en: Details
it: Dettagli

en: Configuration
it: Configurazione

en: Other
it: Altro

en: Flag
it: Contrassegno

en: Missing
it: Mancante

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Excluded
it: Escluso

en: Blocks
it: Blocchi

en: Canceled
it: Annullati

en: 1 new comment | @count new comments
it[0]: 1 nuovo commento
it[1]: @count nuovi commenti

en: Last visit
it: Ultima visita

en: Cache lifetime
it: Durata della cache

en: Setting
it: Configura

en: Menu items
it: Elementi di menu

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Temporary
it: Temporaneo

en: Per page
it: Per pagina

en: Per user
it: Per utente

en: Poll
it: Sondaggio

en: Never cache
it: Non usare mai la cache

en: No new posts
it: Nessun nuovo post

en: Hello <strong>!username</strong>
it: Salve <strong>!username</strong>

en: Allowed roles
it: Ruoli abilitati

en: Personalization
it: Personalizzazione

en: Performance and scalability
it: Performance e scalabilità

en: Hot topic
it: Discussione calda

en: Normal topic
it: Discussione normale

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Number of new comments
it: Numero di nuovi commenti
