Authenticated User Page Caching (Authcache) (7.x-2.4) - en to id translation catalogue (51 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: @count new
id: @count baru

en: new
id: baru

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Variable
id: Variabel

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Views
id: View

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: Always
id: Selalu

en: Never
id: Tidak pernah

en: Custom
id: Tersuai

en: Comment
id: Komentar

en: Location
id: Lokasi

en: Fields
id: Bidang isian

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Details
id: Rincian

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Other
id: Lainnya

en: Missing
id: Hilang

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Excluded
id: Pengecualian

en: Client
id: Klien

en: Blocks
id: Blok

en: Form
id: Formulir

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: 1 new comment | @count new comments
id[0]: 1 komentar baru
id[1]: @count komentar baru

en: Last visit
id: Kunjungan terakhir

en: Setting
id: Konfigurasi

en: User roles
id: Peran pengguna

en: Temporary
id: Sementara

en: Per page
id: Per halaman

en: Poll
id: Poling

en: Never cache
id: Tidak pernah cache

en: No new posts
id: Belum ada tulisan baru

en: Personalization
id: Personalisasi

en: Performance and scalability
id: Kinerja dan skalabilitas

en: Hot topic
id: Topik panas

en: Normal topic
id: Normal topik

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Currently there are no roles enabled for authcache. Fix this in <a href="!admin_link">authcache settings</a>.
id: Saat ini tidak ada roles yg diaktifkan untuk authcache. Perbaiki ini di <a href="!admin_link">pengaturan authcache</a>.

en: Restrict allowed roles
id: Batasi pemeran yang dibolehkan

en: Restrict to the selected roles.
id: Batasi untuk pemeran yang dipilih

en: The following role is currently enabled for authcache: %roles. | The following roles are currently enabled for authcache: %roles.
id[0]: Pemeran berikut saat ini diaktifkan untuk authcache: %roles.
id[1]: Pemeran berikut saat ini diaktifkan untuk authcache: %roles.
