Automatr Marketing Automation (7.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Support
hi: समर्थन

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Country
hi: देश

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: Email
hi: ईमेल

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Step 1
hi: स्टेप 1

en: Step 2
hi: स्टेप 2

en: Step 3
hi: स्टेप 3

en: State
hi: अवस्था

en: Company
hi: कम्पनी

en: Lists
hi: सूचियों

en: Reports
hi: रपट

en: Alert
hi: चेतावनी

en: My Account
hi: मेरा खाता

en: Not restricted
hi: प्रतिबंधित नहीं

en: Restricted to certain pages
hi: कुछ पन्नों के लिए प्रतिबंधित
