Automatr Marketing Automation (7.x-3.0-beta1) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Submit
ar: إضافة

en: Attribute
ar: الخاصية

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Daily
ar: يوميًا

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهرياً

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: Roles
ar: الأدوار

en: State
ar: الحالة

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Lists
ar: قوائم

en: Visitor
ar: الزائر

en: Or
ar: أو

en: Reports
ar: التقارير

en: Download CSV
ar: تحميل CSV

en: Visitors
ar: الزوار

en: Alert
ar: تنبيه

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: All pages except those listed
ar: كل الصفحات باستثناء تلك المدرجة في القائمة

en: Only the listed pages
ar: فقط الصفحات المدرجة في القائمة

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ar: الصفحات التي تعيد <code>TRUE</code> لكود PHP هذا (للخبراء فقط)

en: Pages or PHP code
ar: الصفحات أو كود PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط PHP وانتبه إلى أن تنفيذ كود PHP غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك.

en: Restricted to certain pages
ar: خاضع لبعض الصفحات

en: Added a shortcut for %title.
ar: إضافة اختصار إلى العنوان %title.

en: Unable to add a shortcut for %title.
ar: لا يمكن إضافة اختصار إلى %title.
