Automatr Marketing Automation (7.x-3.0-beta2) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: Submit
da: Indsend

en: Attribute
da: Attribut

en: Username
da: Brugernavn

en: List
da: Vis

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: Monthly
da: Månedligt

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Setup
da: Indstillinger

en: Email
da: E-mail

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: Send Email
da: Send e-mail

en: Recipients
da: Modtagere

en: Contacts
da: Kontakter

en: Roles
da: Roller

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Step 1
da: Trin 1

en: Step 2
da: Trin 2

en: Step 3
da: Trin 3

en: State
da: Status

en: An error occurred
da: Der opstod en fejl

en: Company
da: Virksomhed

en: Duration
da: Varighed

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: City
da: By

en: Lists
da: Lister

en: Select List
da: Valgliste

en: Instructions
da: Vejledning

en: Visitor
da: Besøgende

en: Or
da: Eller

en: Reports
da: Rapporter

en: Report
da: Rapport

en: Campaigns
da: Kampagner

en: Immediate
da: Med det samme

en: Visitors
da: Besøgende

en: Alert
da: Advarsel

en: My Account
da: Min konto

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
da: Sider hvor denne PHP-kode returnerer <code>TRUE</code> (kun for eksperter)

en: Pages or PHP code
da: Sider eller PHP-kode

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at afvikling af ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Restricted to certain pages
da: Begrænset til bestemte sider

en: Added a shortcut for %title.
da: Tilføjede en genvej til %title.

en: Unable to add a shortcut for %title.
da: Kunne ikke tilføje en genvej til %title.

en: Sort By
da: Sortér efter
