Availability Calendars (7.x-4.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Date
fa: تاریخ

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: <none>
fa: <هیچ>

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Fields
fa: فیلدها

en: Id
fa: شناسه

en: Table
fa: جدول

en: Mon
fa: د.

en: Tue
fa: س.

en: Wed
fa: چ.

en: Thu
fa: پ.

en: Fri
fa: جمعه

en: Sat
fa: ش.

en: Sun
fa: ی.

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Default state
fa: وضعیت پیش‌فرض

en: Duration
fa: مدت

en: show
fa: نمایش بده

en: Show
fa: نمایش

en: Today
fa: امروز

en: Fixed
fa: ثابت

en: Caption
fa: عنوان

en: First day of week
fa: اولین روز هفته

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Available
fa: در دسترس

en: 1 week | @count weeks
fa[0]: 1 هفته
fa[1]: @count هفته

en: 1 month | @count months
fa[0]: 1 ماه
fa[1]: @count ماه

en: All languages
fa: تمام زبان‌ها

en: Invalid date format.
fa: قالب تاریخ نامعتبر

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Localize
fa: بومی‌سازی

en: Previous month
fa: ماه قبل

en: Next month
fa: ماه بعد
