Availability Calendars (7.x-4.0) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Date
ro: Data

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: <none>
ro: <nimic>

en: States
ro: Stări

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Table
ro: Tabel

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Marți

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Jo

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Default state
ro: Stare implicită

en: Duration
ro: Durată

en: show
ro: arată

en: Show
ro: Arată

en: Today
ro: Azi

en: Fixed
ro: Fix

en: Caption
ro: Legendă

en: First day of week
ro: Prima zi a săptămânii

en: Date formats
ro: Formate de dată

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Available
ro: Disponibil

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 month | @count months
ro[0]: 1 lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: All languages
ro: Toate limbile

en: exposed
ro: expus

en: Invalid date format.
ro: Format de dată invalid.

en: Date and time
ro: Data şi timp

en: Localize
ro: Localizare

en: Responsive
ro: Adaptiv
