Availability Calendars (7.x-4.1) - en to lt translation catalogue (50 entries)

en: Save configuration
lt: Išsaugoti konfigūraciją

en: Date
lt: Data

en: None
lt: Joks

en: - None -
lt: - Joks -

en: Weight
lt: Svoris

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Sunday
lt: Sekmadienis

en: Monday
lt: Pirmadienis

en: Tuesday
lt: Antradienis

en: Wednesday
lt: Trečiadienis

en: Thursday
lt: Ketvirtadienis

en: Friday
lt: Penktadienis

en: Saturday
lt: Šeštadienis

en: <none>
lt: -joks-

en: States
lt: Būsenos

en: Before
lt: Prieš

en: After
lt: Po

en: 1 day | @count days
lt[0]: @count diena
lt[1]: @count dienos
lt[2]: @count dienų

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Table
lt: Lentelė

en: Mon
lt: Pir

en: Tue
lt: Ant

en: Wed
lt: Tre

en: Thu
lt: Ket

en: Fri
lt: Pen

en: Sat
lt: Šeš

en: Sun
lt: Sek

en: Start date
lt: Pradžios data

en: End date
lt: Pabaigos data

en: Default state
lt: Įprasta būsena

en: Duration
lt: Laikas

en: Show
lt: Rodyti

en: Today
lt: Šiandien

en: Fixed
lt: Fiksuotas

en: Caption
lt: Antraštė

en: Days
lt: Dienos

en: First day of week
lt: Pirma savaitės diena

en: Date formats
lt: Datos formatai

en: Language neutral
lt: Kalbai neutralus

en: 1 week | @count weeks
lt[0]: @count savaitė
lt[1]: @count savaitės
lt[2]: @count savaičių

en: 1 month | @count months
lt[0]: @count mėnesis
lt[1]: @count mėnesiai
lt[2]: @count mėnesių

en: All languages
lt: Visos kalbos

en: Date and time
lt: Data ir laikas

en: Localize
lt: Lokalizuoti

en: E.g., @date
lt: Pvz.: @date

[ctx: Sort order]
en: Numeric
lt: Skaitmeninis
