Availability Calendars (7.x-5.3) - en to it translation catalogue (72 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Content
it: Contenuto

en: Enabled
it: Attivato

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: <none>
it: -nessuno-

en: States
it: Stati

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Node
it: Nodo

en: Year
it: Anno

en: CSS class
it: Classe CSS

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Fields
it: Campi

en: Month
it: Mese

en: State
it: Stato

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Table
it: Tabella

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Default state
it: Stato predefinito

en: Duration
it: Durata

en: Created date
it: Data creazione

en: show
it: mostra

en: second
it: seconda

en: Show
it: Mostra

en: Today
it: Oggi

en: First
it: Primo

en: first
it: prima

en: Second
it: Secondo

en: Fixed
it: Fisso

en: Caption
it: Didascalia

en: Days
it: Giorni

en: First day of week
it: Primo giorno della settimana

en: Date formats
it: Formati di data

en: Availability
it: Disponibilità

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Available
it: Disponibile

en: 1 week | @count weeks
it[0]: 1 settimana
it[1]: @count settimane

en: Site-wide settings
it: Impostazioni globali

en: 1 month | @count months
it[0]: 1 mese
it[1]: @count mesi

en: All languages
it: Tutte le lingue

en: exposed
it: esposto

en: Invalid date format.
it: Formato data non corretto.

en: Date and time
it: Data e ora

en: Field %field is required.
it: Il campo %field è obbligatorio.

en: Localize
it: Localizza

en: Full content
it: Contenuto completo

en: @entity using @field
it: @entity che usa @field

en: E.g., @date
it: esempio: @date
