Availability Calendars (7.x-5.6) - en to ar translation catalogue (61 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Content
ar: المحتوى

en: Enabled
ar: مفعل

en: Date
ar: التاريخ

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: States
ar: الحالات

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Node
ar: العقدة

en: Done
ar: تمّ

en: Year
ar: السنة

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Fields
ar: الحقول

en: Month
ar: بالشهر

en: State
ar: الحالة

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: باليوم

en: Table
ar: جدول

en: Mon
ar: اثنين

en: Tue
ar: ثلاثاء

en: Wed
ar: أربعاء

en: Thu
ar: خميس

en: Fri
ar: جمعة

en: Sat
ar: سبت

en: Sun
ar: أحد

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: show
ar: إظهار

en: Show
ar: عرض

en: Today
ar: اليوم

en: Second
ar: الثانية

en: Fixed
ar: ثابت

en: Caption
ar: شرح

en: First day of week
ar: أول يوم في الأسبوع

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Available
ar: متوفّر

en: 1 week | @count weeks
ar[0]: أسبوع واحد
ar[1]: أقل من أسبوع
ar[2]: أسبوعين
ar[3]: @count أسابيع
ar[4]: @count أسبوعا
ar[5]: @count أسبوع

en: 1 month | @count months
ar[0]: شهر واحد
ar[1]: أقل من شهر
ar[2]: شهران
ar[3]: @count أشهر
ar[4]: @count شهراً
ar[5]: @count شهر

en: All languages
ar: كل اللغات

en: Invalid date format.
ar: صيغة التاريخ غير صحيحة

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Localize
ar: المحليات

en: Full content
ar: المحتوى الكامل
