Availability Calendars (7.x-5.7) - en to hy translation catalogue (43 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Save configuration
hy: Հիշել կոնֆիգուրացիան

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: None
hy: Ոչ մի

en: - None -
hy: - Չկա -

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: edit
hy: խմբագրել

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Node
hy: Նոդ

en: Done
hy: Կատարված է

en: Year
hy: Տարի

en: 1 day | @count days
hy[0]: 1 օր
hy[1]: @count օր

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Month
hy: Ամիս

en: Week
hy: Շաբաթ

en: Day
hy: Օր

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չոր

en: Thu
hy: Հնգ

en: Fri
hy: Ուրբ

en: Sat
hy: Շաբ

en: Sun
hy: Կիր

en: Show
hy: Ցուցադրել

en: Today
hy: Այսօր

en: Second
hy: Վարկյան

en: Language neutral
hy: Չեզոք լեզու

en: 1 week | @count weeks
hy[0]: @count շաբաթ

en: 1 month | @count months
hy[0]: 1 ամիս
hy[1]: @count ամիս

en: All languages
hy: Բոլոր լեզուները
