Backup and Migrate (7.x-3.10) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Username
ur: اسم صارف

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Age
ur: عمر

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت

en: Database type
ur: ڈیٹابیس کی قسم

en: Email
ur: ای میل

en: Items
ur: سرخیاں

en: !time ago
ur: !time پہلے

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ur: @site فی الحال زیرِ تعمیر ہے۔ براہِ مہربانی کچھ دیر بعد دوبارہ کوشش کیجیے۔

en: Database name
ur: ڈیٹابیس کا نام

en: Sources
ur: ذرائع

en: 1 byte | @count bytes
ur[0]: ۱ بائٹ
ur[1]: @count بائٹس
