Backup and Migrate (7.x-3.2) - en to tr translation catalogue (169 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Item
tr: Öğe

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Age
tr: Yaş

en: Create !type
tr: !type yarat

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: cron
tr: dönemsel görev

en: all
tr: hepsi

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: none
tr: hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Path
tr: Yol

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Database type
tr: Veritabanı türü

en: Continue
tr: Devam et

en: Email
tr: E-posta

en: Default Settings
tr: Öntanımlı Ayarlar

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Database
tr: Veritabanı

en: Host
tr: Sunucu

en: Never
tr: Asla

en: Custom
tr: Özel

en: Location
tr: Konum

en: item
tr: öğe

en: items
tr: öğeler

en: Items
tr: Öğeler

en: download
tr: İndir

en: help page
tr: yardım sayfası

en: !time ago
tr: !time önce

en: Backup
tr: Yedekle

en: Destination
tr: Hedef

en: Site off-line message
tr: Site kapalı iletisi

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
tr: @site şu anda bakımda. Kısa bir süre sonra geri döneceğiz. Sabrınız için teşekkürler.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
tr: Site kapalı iken ziyaretçilere gösterilecek ileti.

en: Profile name
tr: Profil adı

en: Profile
tr: Profil

en: Weeks
tr: Hafta

en: Database name
tr: Veritabanı adı

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Source
tr: Kaynak

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Revert
tr: Geri al

en: Days
tr: Günler

en: Hours
tr: Saat

en: Seconds
tr: Saniye

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: revert
tr: geri al

en: Missing
tr: Kayıp

en: Schedules
tr: Zamanlamalar

en: Minutes
tr: Dakika

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş Seçenekler

en: Once an hour
tr: Saatte bir kez

en: Once a day
tr: Günde bir kez

en: Profiles
tr: Profiller

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Local
tr: Yerel

en: The e-mail address %mail is not valid.
tr: %mail e-posta adresi geçerli değil.

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: export
tr: dışarı ver

en: Backup and Migrate
tr: Yedekle ve Taşı (Backup and Migrate)

en: Backup the database.
tr: Veritabanını yedekle.

en: Restore the database from a previous backup
tr: Veritabanını daha önceki bir yedekten geri yükle.

en: Saved Backups
tr: Kaydedilmiş Yedekler

en: Backup Schedule
tr: Yedekleme Takvimi

en: Number of Backup files to keep
tr: Saklanacak yedekleme dosyası sayısı

en: Backup file name
tr: Yedekleme dosyası adı

en: No Compression
tr: Sıkıştırma yok

en: Compression
tr: Sıkıştırma

en: Append a timestamp.
tr: Bİr zaman damgası koy.

en: Timestamp format
tr: Zaman damgası biçimi

en: Save these settings.
tr: Bu ayarları kaydet.

en: Upload a Backup File
tr: Bir Yedekleme Dosyası Yükle

en: Unable to open file %file to restore database
tr: Veritabanının geri yükleneceği %file dosyası açılamıyor

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: Locations
tr: Konumlar

en: location
tr: konum

en: 1 byte | @count bytes
tr[0]: 1 bayt
tr[1]: @count bayt

en: override
tr: üzerine yaz

en: There are no !items to display.
tr: Gösterilecek !items yok

en: List !type
tr: !type listele

en: You may omit specific tables, or specific table data from the backup file. Only omit data that you know you will not need such as cache data, or tables from other applications. Excluding tables can break your Drupal install, so <strong>do not change these settings unless you know what you're doing</strong>.
tr: Yedekleme dosyasından belirli tabloları veya belirli tablo verilerini çıkarabilirsiniz. Yalnızca önbellek verileri veya diğer uygulamalardan tablolar gibi ihtiyacınız olmayacağını bildiğiniz verileri atlayın. Tabloları hariç tutmak Backdrop kurulumunuzu bozabilir, bu nedenle ne yaptığınızı bilmiyorsanız bu ayarları değiştirmeyin.
    Aşağıdaki tabloları tamamen hariç tutun

en: Lock tables during backup
tr: Tabloları yedekleme sırasında kilitle

en: This can help reduce data corruption, but will make your site unresponsive.
tr: Bu, veri bozulmasını azaltmaya yardımcı olabilir, ancak sitenizi yanıt vermez hale getirecektir.

en: MySQL Database
tr: MySQL Veritabanı

en: Default Database
tr: Öntanımlı Veritabanı

en: Database backup from !site: !file
tr: !site sitesinden veritabanı yedeği: !file

en: Database backup attached.
tr: Veritabanı yedeği ekli.

en: Server Directory
tr: Sunucu Klasörü

en: If you enter a value here, backup files will be chmoded with the mode you specify. Specify the mode in octal form (e.g. 644 or 0644) or leave blank to disable this feature.
tr: Buraya bir değer girerseniz, yedekleme dosyaları belirttiğiniz modda modlanır. Modu sekizlik biçimde belirtin (ör. 644 veya 0644) veya bu özelliği devre dışı bırakmak için boş bırakın.

en: If you enter a value here, backup files will be chgrped to the group you specify. Leave blank to disable this feature.
tr: Buraya bir değer girerseniz, yedekleme dosyaları belirttiğiniz gruba kopyalanacaktır. Bu özelliği devre dışı bırakmak için boş bırakın.

en: Manual Backups Directory
tr: Elle Yedekleme Klasörü

en: Scheduled Backups Directory
tr: Zamanlanmış Yedekler Klasörü

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
tr: Yedek dosyaları bir FTP sunucuda herhangi bir klasöre kaydet.

en: FTP Directory
tr: FTP dizini

en: Save the backup files to a bucket on your !link.
tr: Yedek dosyaları !link adresinizdeki alana kaydet.

en: Amazon S3 account
tr: Amazon S3 hesabı

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
tr: Yedeklemeyi, belirtilen e-posta adresine bir ek olarak gönder.

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
tr: Geri yükleme, verilerinizin bir kısmını veya tamamını silecek ve geri alınamaz. Yedeklerinizi daima üretim dışı bir sunucuda test edin!

en: Backup Source
tr: Yedek Kaynağı

en: Choose the database to backup. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be backed up.
tr: Yedeklenecek veritabanını seçin. Oluşturduğunuz tüm veritabanı hedefleri ve settings.php dosyanızda belirtilen veritabanları yedeklenebilir.

en: Destinations
tr: Hedefler

en: Add a new @s destination.
tr: Yeni bir @s hedefi ekleyin.

en: Choose the type of destination you would like to create:
tr: Oluşturmak istediğiniz hedef türünü seçin:

en: File Encryption
tr: Dosya Şifreleme

en: Take site offline
tr: Siteyi bakım moduna alın

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
tr: Geri yükleme sırasında siteyi çevrimdışına alın ve bir bakım mesajı gösterin. Geri yükleme tamamlandıktan sonra site tekrar çevrimiçi hale getirilecektir.

en: View as checkboxes
tr: Onay kutuları olarak görüntüle

en: Untitled Profile
tr: İsimsiz Profil

en: schedule
tr: zamanlama

en: schedules
tr: zamanlamalar

en: Untitled Schedule
tr: İsimsiz Zamanlama

en: Settings Profile
tr: Ayarlar Profili

en: Create new destination
tr: Yeni hedef oluştur

en: Every @count minutes
tr: Her @count dakikada

en: Every @count hours
tr: Her @count saatte

en: Every @count days
tr: Her @count gün

en: Once a week
tr: Haftada bir kez

en: Every @count weeks
tr: @count haftada bir

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
tr: Backup and Migrate, Drupal veritabanınızı yedekleme ve bir Drupal kurulumundan bir diğerine veri taşıma işini kolaylaştırır. Bütün veritabanını bir dosyaya yedeklemek ya da indirmek ve daha önceki bir yedekten geri yüklemek işlevi sağlar. Ayrıca yedekleme işlemini zamanlayabilirsiniz. Yedek dosyalar için sıkıştırma desteklenir. Bu eklentiyle oluşturulmuş veritabanı yedek dosyaları  !restorelink, ya da <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> gibi bir veritabanı aracı ya da mysql komut satırı komutları ile bu ya da bir başka Drupal kurulumuna alınabilir.

en: restore feature
tr: özelliği geri yükle

en: Quick Backup Tab
tr: Hızlı Yedekleme Sekmesi

en: Advanced Backup Tab
tr: Gelişmiş Yedekleme Sekmesi

en: settings profiles
tr: ayar profilleri

en: Restore Tab
tr: Geri Yükleme Sekmesi

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
tr: Bir yedekle-taşı (Backup and Migrate) yedek dosyasını karşıya yükle. phpMyAdmin benzeri farklı kaynaklardan oluşturulan veritabanı kopyaları için bu geri yükleme işlevi çalışmaz.

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
tr: Hedefler, yedek dosyalarınızı kaydedebileceğiniz ya da geri yüklemek için alabileceğiniz yerlerdir.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
tr: Dosyalar ağ sunucunuzdaki bir klasöre kaydedilebilir, masaüstüne indirilebilir ya da belirtilen bir e-posta hesabına postalanabilir. Hedefler sekmesinde, hedefleri oluşturabilir, siler ya da düzenleyebilir ya da kullanılabilir hedeflerde yedeklenmiş haldeki dosyaları listeleyebilirsiniz.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
tr: Profiller, kaydedilmiş yedekleme ayarlarıdır. Profiller tablo istisnaları ayarlarınızın yanısıra yedekleme dosyanızın adını, sıkıştırma ve  zaman damgası ayarlarını da saklar. Profilleri !schedulelink ve !manuallink için kullanabilirsiniz.

en: manual backups
tr: elle yedeklemeler

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
tr: Profil ekle sekmesini kullanarak ya da gelişmiş yedekleme sayfasındaki "Bu ayarları kaydet" düğmesini işaretleyerek yeni profiller yaratabilirsiniz.

en: Each schedule will run a maximum of once per cron run, so they will not run more frequently than your cron is configured to run. If you specify a number of backups to keep for a schedule, old backups will be deleted as new ones created. <strong>If specifiy a number of files to keep other backup files in that schedule's destination will get deleted</strong>.
tr: Zamanlanmış görev her çalıştığında bir zamanlama en fazla bir kez çalışır yani zamanlanmış görevin ayarlandığı sıklıktan daha fazla çalışmaz. Eğer belli sayıda yedeklemeyi bir zamanlama olarak belirtirseniz, yenileri oluşturulurken eski yedekler silinecektir. <strong>Eğer korunması için belli sayıda dosya belirtilirse, bu zamanlamanın hedefindeki diğer yedek dosyaları silinecektir</strong>.

en: -- Select a Settings Profile --
tr: - Bir Ayarlar Profili seçin -

en: Load Settings
tr: Ayarları Yükle

en: Load Profile
tr: Profil Yükle

en: Quick Backup
tr: Hızlı Yedekleme

en: Backup now
tr: Şimdi yedekle

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
tr: Daha fazla yedekleme seçeneği için <a href="!advancedurl">gelişmiş yedekleme sayfası</a>nı deneyin.

en: Backup Destination
tr: Yedekleme hedef ayarlarını

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
tr: Yedekleme dosyasının nereye kaydedileceğini seçin. Yedekleme dosyaları hassas veriler içerir, bu yüzden onları nereye kaydettiğinize dikkat edin. Dosyayı masaüstünüze indirmek için 'İndir'i seçin.

en: Restore to
tr: Geri yükle

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
tr: <p>Veya cihazınızdaki dosyalardan birini geri yükleyebilirsiniz.<a href="!url">kaydedilmiş yedekleme hedefleri. </a></p>

en: Advanced Backup
tr: Gelişmiş Yedekleme

en: Restore now
tr: Şimdi geri yükle

en: Access Backup and Migrate
tr: Yedekle ve Taşı (Backup and Migrate) erişimi

en: Access the Backup and Migrate admin section.
tr: Yedekle ve Taşı (Backup and Migrate) yönetici bölümüne eriş.

en: Perform a backup
tr: Yedekle

en: Back up any of the available databases.
tr: Mevcut veri tabanlarından birini yedekle.

en: Access backup files
tr: Yedekleme dosyalarına erişim

en: Access and download the previously created backup files.
tr: Önceden oluşturulmuş yedek dosyalara erişim ve indirme.

en: Delete backup files
tr: Yedek dosyalarını sil

en: Delete the previously created backup files.
tr: Daha önce oluşturulmuş yedekleme dosyalarını sil.

en: Restore the site
tr: Siteyi geri yükle

en: Restore the site's database from a backup file.
tr: Sitenin veritabanını bir yedekleme dosyasından geri yükle.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
tr: Yedekle ve Taşı (Backup and Migrate) profillerini, zamanlamalarını ve hedeflerini düzenle.

en: file system settings
tr: dosya sistemi ayarları

en: Private Files Directory
tr: Özel Dosyalar Dizini
