Backup and Migrate (7.x-3.7) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Age
ar: العمر

en: Create !type
ar: انشئ !type

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: all
ar: الكل

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Path
ar: المسار

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Database type
ar: نوع قاعدة البيانات

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Host
ar: المستضيف

en: Never
ar: أبدا

en: Location
ar: الموضع

en: Items
ar: أخبار

en: !time ago
ar: منذ !time

en: Destination
ar: الوجهة

en: Site off-line message
ar: رسالة وضع خارج الخط

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ar: @site حاليا تحت الصيانة. يعود قريبا. شكرا على صبرك.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
ar: الرسالة التي ستعرض للزوار عندما يكون الموقع خارج الخط.

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Database name
ar: اسم قاعدة البيانات

en: Port
ar: منفذ

en: Sources
ar: المصادر

en: Source
ar: المصدر

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Revert
ar: استرجع

en: Seconds
ar: ثوان

en: Are you sure?
ar: هل أنت متأكد؟

en: revert
ar: استرجاع

en: Missing
ar: مفقود

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: Restore
ar: استرجاع

en: The e-mail address %mail is not valid.
ar: عنوان البريد الإلكتروني %mail غير صالح.

en: export
ar: تصدير

en: 1 byte | @count bytes
ar[0]: بايت واحد
ar[1]: 0 بايت
ar[2]: بايتان
ar[3]: @count بايتات
ar[4]: @count بايت
ar[5]: @count بايت
