Community Directory (7.x-1.0-beta6) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Pages
ar: الصفحات

en: Date
ar: التاريخ

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Page
ar: الصفحة

en: Never
ar: أبدا

en: State
ar: الحالة

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
ar: <em>الصفحة</em> -تشبه <em>الخبر</em> إلى حد ما- هي طريقة بسيطة لإنشاء وعرض المعلومات التي نادرا ما تتغير، مثل قسم "عنّا" في موقع. مبدئيا، لا تسمح ‏<em>الصفحة</em> بتعليقات الزوار، ولا تظهر في صفحة الموقع الرئيسية.
