Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (29 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: CCK
ur: سی سی کے

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Real name
ur: حقیقی نام

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Groups
ur: گروپس

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: more
ur: مزید

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Region
ur: علاقہ

en: Text
ur: متن

en: Configure
ur: ترتیب

en: Block
ur: بلاک

en: !time ago
ur: !time پہلے

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Mapping
ur: میپنگ

en: Default values
ur: طے شدہ اقدار
