Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.0-beta3) - en to he translation catalogue (81 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Delete
he: מחיקה

en: Real name
he: שם אמיתי

en: Development
he: פיתוח

en: Groups
he: קבוצות

en: more
he: עוד

en: Tags
he: תגיות

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Region
he: איזור

en: Event
he: אירוע

en: <none>
he: <ללא>

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Configure
he: הגדרות

en: Options
he: אפשרויות

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Location
he: מיקום

en: Widget
he: וידג'ט

en: Phone
he: טלפון

en: Fax
he: פקס

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Method
he: שיטה

en: Events
he: אירועים

en: Allow
he: אפשר

en: Log in
he: כניסה

en: Location name
he: שם מיקום

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Postal code
he: מיקוד

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: NOT LISTED
he: לא ברשימה

en: State/Province
he: מדינה / מחוז

en: None supported.
he: לא נתמך

en: Number of locations
he: מספר מיקומים

en: Collapsed
he: מכווץ

en: Fax number
he: מס' פקס

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Germany
he: גרמניה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: China
he: סין

en: Pitcairn Islands
he: איי פיטקיירן

en: Source
he: מקור

en: author
he: מחבר/ת

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Units
he: יחידות

en: Search options
he: אפשרויות חיפוש

en: Display style
he: סגנון תצוגה

en: Apply
he: החל

en: Form
he: טופס

en: Hide
he: הסתרה

en: Postal Code
he: מיקוד

en: Mapping
he: מיפוי

en: Offset
he: היסט

en: Please select
he: נא לבחור

en: Is not one of
he: אינו אחד מ-

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Blog entry
he: רשומה בבלוג

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Trim length
he: מספר תווים להצגה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר
