Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.0-beta47) - en to gu translation catalogue (58 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Images
gu: છબીઓ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Real name
gu: સાચુ નામ

en: Groups
gu: જૂથો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: more
gu: વધુ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Last updated
gu: સુધાર્યુ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Daily
gu: દૈનિક

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Name
gu: નામ

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Small
gu: નાનું

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Node
gu: નોડ

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Other
gu: અન્ય

en: Text color
gu: લખાણ રંગ

en: Appearance
gu: દેખાવ

en: Both
gu: બંને

en: City
gu: શહેર

en: Front page
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Short
gu: ટૂંકુ

en: Map
gu: નકશો

en: author
gu: લેખક

en: First day of week
gu: અઠવાડિયાનો પહેલો દિવસ

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: People
gu: લોકો

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Mapping
gu: મેપિંગ

en: No link
gu: કડી નથી
