Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.2) - en to is translation catalogue (61 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Pages
is: Síður

en: Save configuration
is: Goym samanseting

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: Last updated
is: Seinasta dagføring

en: Tags
is: Frámerki

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Broyt

en: Reset
is: Tómstilla

en: Daily
is: Dagliga

en: - None -
is: - Einki -

en: The configuration options have been saved.
is: Samansetingarmøguleikarnir eru goymdir.

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Name
is: Navn

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Standard

en: Small
is: Lítið

en: Sunday
is: Sunnudag

en: Monday
is: Mánadag

en: Tuesday
is: Týsdag

en: Wednesday
is: Mikudag

en: Thursday
is: Hósdag

en: Friday
is: Fríggjadag

en: Saturday
is: Leygardag

en: Menu
is: Valmynd

en: Attachment
is: Viðfesti

en: Continue
is: Halt áfram

en: Configure
is: Samanset

en: Node
is: Knútur

en: All
is: Øll

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Never
is: Ongantíð

en: Footer
is: Síðufótur

en: Published
is: Útgivið

en: Log message
is: Boð í gerðalista

en: Count
is: Nøgd

en: node
is: noda

en: Other
is: Annað

en: Text color
is: Tekstalitur

en: Log in
is: Innrita

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Front page
is: Forsíða

en: First day of week
is: Fyrsti dagur í vikuni

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: by !name
is: eftir !name

en: Help topics
is: Hjálparevni

en: Blog entry
is: Bloggupostur

en: Only the listed pages
is: Einans listaðu síður
