Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.2) - en to th translation catalogue (80 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Pages
th: หน้า

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Real name
th: ชื่อจริง

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Last updated
th: แก้ไข

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: all
th: ทั้งหมด

en: Edit
th: แก้ไข

en: Daily
th: ทุกวัน

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Country
th: ประเทศ

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Small
th: เล็ก

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Menu
th: เมนู

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Email
th: อีเมล

en: term
th: ข้อมูล

en: All
th: ทั้งหมด

en: Always
th: ตลอดเวลา

en: Never
th: ไม่เคย

en: Log message
th: บันทึกข้อความ

en: Count
th: จำนวน

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: node
th: โหนด

en: General
th: ทั่วไป

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Other
th: อื่นๆ

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Appearance
th: การแสดงผล

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Street
th: ถนน

en: City
th: จังหวัด

en: Postal code
th: รหัสไปรษณีย์

en: Front page
th: หน้าแรก

en: Map
th: แผนที่

en: author
th: ผู้เขียน

en: First day of week
th: วันแรกของสัปดาห์

en: Immediately
th: ตอบกลับทันที

en: People
th: บุคคล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Province
th: จังหวัด

en: Arizona
th: แอริโซนา

en: Copyright
th: ลิขสิทธิ์

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Help topics
th: หัวข้อที่เป็นคู่มือการใช้งาน

en: Blog entry
th: รายการบล็อก

en: Sidebar First
th: แถบข้างแรก

en: revision user
th: การแก้ไขผู้ใช้

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: All pages except those listed
th: ทุกหน้ายกเว้นในรายการ

en: Only the listed pages
th: เฉพาะหน้าที่อยู่ในรายการ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong

en: Who can register accounts?
th: ใครสามารถลงทะเบียนบัญชี ?

en: Administrators only
th: ผู้ดูแลระบบเท่านั้น

en: Visitors, but administrator approval is required
th: ผู้เข้าชม แต่ผู้บริหารจะต้องอนุมัติ

en: view all
th: ดูทั้งหมด

en: Nothing
th: ไม่มีอะไร

en: Sidebar Second
th: แถบข้างที่สอง
