Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.4) - en to fi translation catalogue (149 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Images
fi: Kuvat

en: Pages
fi: Sivut

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Real name
fi: Oikea nimi

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: more
fi: lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: all
fi: kaikki

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Daily
fi: Päivittäin

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Parent
fi: Isäntä

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Small
fi: Pieni

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Menu
fi: Valikko

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Attachment
fi: Liite

en: Continue
fi: Jatka

en: Configure
fi: Määrittele

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: term
fi: termi

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Always
fi: Aina

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Published
fi: Julkaistu

en: Log message
fi: Lokimerkintä

en: Widget settings
fi: Widgettien asetukset

en: Count
fi: Laskuri

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Gallery
fi: Galleria

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Linear
fi: Lineaarinen

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: node
fi: solmu

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Square
fi: Neliö

en: Both
fi: Molemmat

en: Basic settings
fi: Perusasetukset

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Street
fi: Katuosoite

en: Additional
fi: Lisäarvot

en: City
fi: Kaupunki

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Sort by
fi: Lajittele

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Front page
fi: Etusivu

en: Short
fi: Lyhyt

en: Map
fi: Kartta

en: author
fi: kirjoittaja

en: First day of week
fi: Viikon ensimmäinen päivä

en: Immediately
fi: Heti

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: People
fi: Käyttäjät

en: Team
fi: Tiimi

en: Province
fi: Provinssi

en: Apply
fi: Käytä

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: by !name
fi: nimellä !name

en: Sharing
fi: Jakaminen

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Page Top
fi: Sivun yläreuna

en: Page Bottom
fi: Sivun alareuna

en: Light
fi: Vaalea

en: Country name
fi: Maan nimi

en: Help topics
fi: Ohjeet

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Visitors
fi: Vierailijat

en: Blog entry
fi: Blogimerkintä

en: Facility
fi: Fasiliteetti

en: Sidebar First
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: revision user
fi: version käyttäjä

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: All pages except those listed
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: Only the listed pages
fi: Vain listatut sivut

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Who can register accounts?
fi: Kuka voi rekisteröidä käyttäjätilejä?

en: Administrators only
fi: Vain ylläpitäjät

en: Visitors, but administrator approval is required
fi: Vierailijat mutta ylläpitäjän hyväksyntä vaaditaan

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Branding
fi: Brändäys

en: Trim length
fi: Trimmauspituus

en: Web Property ID
fi: Verkko-ominaisuuden ID

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href="@analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href="@webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
fi: ID on sivustokohtaisesti yksilöllinen muotoa UA-xxxxxxx-yy. Saadaksesi Verkko-ominaisuuden ID:n, sinun on <a href="@analytics">rekisteröitävä sivustosi Google Analyticsissä</a> tai jos olet jo rekisteröinyt sivustosi, mene Google Analytics asetussivulle nähdäksesi ID kunkin sivustoprofiilin perässä. Lisätietoa saat <a href="@webpropertyid">dokumentaatiosta</a>.

en: Dark
fi: Tumma

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Sidebar Second
fi: Toinen sivupalkki

en: Header First
fi: Ylätunniste (ensimmäinen)

en: Header Second
fi: Ylätunniste (toinen)

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: New draft
fi: Uusi lunnos

en: Edit draft
fi: Muokkaa luonnosta

en: Master
fi: Isäntä

en: No borders
fi: Ei reunuksia
