Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.4) - en to he translation catalogue (139 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Images
he: תמונות

en: Pages
he: עמודים

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Real name
he: שם אמיתי

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: Misc. options
he: אפשרויות נוספות

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: all
he: הכל

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: Daily
he: יומי

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: מדינה

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Parent
he: אב

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Small
he: קטן

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Menu
he: תפריט

en: Event
he: אירוע

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Continue
he: להמשיך

en: Configure
he: הגדרות

en: Email
he: דוא"ל

en: Node
he: פריט תוכן

en: term
he: סיווג

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Never
he: לעולם

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: Published
he: מפורסם

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Count
he: כמות

en: Overridden
he: נדרס

en: Gallery
he: גלריה

en: Advanced
he: מתקדם

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: node
he: פריט תוכן

en: General
he: כללי

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Other
he: אחר

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Appearance
he: מראה

en: Log in
he: כניסה

en: Square
he: רבוע

en: Both
he: שנייהם

en: Basic settings
he: הגדרות בסיסיות

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Postal code
he: מיקוד

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Montserrat
he: מונטסראט

en: Facebook
he: פייסבוק

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Front page
he: דף הבית

en: Short
he: קצר

en: Map
he: מפה

en: author
he: מחבר/ת

en: First day of week
he: יום ראשון בשבוע

en: Immediately
he: מיידית

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: People
he: משתמשים

en: Video
he: וידאו

en: News
he: חדשות

en: Apply
he: החל

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: Mapping
he: מיפוי

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Offset
he: היסט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Twitter
he: טוויטר

en: by !name
he: ע"י !name

en: Sharing
he: שיתוף

en: No link
he: אין קישור

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: My content
he: התוכן שלי

en: Help topics
he: נושאים לעזרה

en: Draft
he: טיוטה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Visitors
he: גולשים

en: Blog entry
he: רשומה בבלוג

en: LinkedIn
he: לינקדין

en: revision user
he: המשתמש שכתב את הגירסה

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: All pages except those listed
he: בכל העמודים, חוץ מאלו שמופיעים ברשימה

en: Only the listed pages
he: רק בעמודים שברשימה להלן

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: ציינו עמודים תוך שימוש בנתיבים שלהם. הכניסו נתיב אחד בכל שורה. התו '*' הוא תו חופשי (wildcard). דוגמא לנתיבים הם למשל %blog  לעמוד הבלוג ו %blog-wildcard עבור בלוג אישי כלשהו. %front  הוא עבור הדף הראשי.

en: Who can register accounts?
he: מי יכול ליצור חשבונות חדשים?

en: Administrators only
he: מנהל בלבד

en: Visitors, but administrator approval is required
he: גולשים, אך נדרש אישור מנהל

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: view all
he: צפה בכולם

en: Branding
he: מיתוג

en: Trim length
he: מספר תווים להצגה

en: Nothing
he: ללא

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Workbench
he: שולחן עבודה

en: You haven't created or edited any content.
he: לא יצרת או ערכת שום תוכן

en: Master
he: מאסטר

en: Google+
he: גוגל פלוס
