Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.4) - en to is translation catalogue (96 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Images
is: Myndir

en: Pages
is: Síður

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Groups
is: Hópar

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Comments
is: Ummæli

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: all
is: allt

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Daily
is: Daglega

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Country
is: Land

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Parent
is: Foreldri

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Small
is: Lítið

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Menu
is: Valmynd

en: Event
is: Viðburður

en: Attachment
is: Viðhengi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Configure
is: Stilla

en: Email
is: Netfang

en: Node
is: Nóða

en: term
is: flokkunarhugtak

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Footer
is: Fótur

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: Published
is: Birt

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Photos
is: Myndir

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Address
is: Heimilisfang

en: State
is: Fylki

en: General
is: Almennt

en: Calendar
is: Dagatal

en: Text color
is: Litur á texta

en: Appearance
is: Útlit

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Both
is: Bæði

en: Basic settings
is: Grunnstillingar

en: Expires
is: Fyrnist

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Street
is: Gata

en: City
is: Borg

en: Postal code
is: Póstnúmer

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Front page
is: Forsíða

en: Short
is: Stutt

en: author
is: höfundur

en: First day of week
is: Fyrsti dagur vikunnar

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: People
is: Notendur

en: Province
is: Hérað

en: News
is: Fréttir

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: No link
is: Enginn tengill

en: Help topics
is: Efnisflokkar hjálpar.

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Blog entry
is: Blogg færsla

en: Photo Gallery
is: Ljósmyndasafn

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
is: Sláðu inn lista af orðum sem lýsa innihaldinu aðskilin með kommu.
