Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.5) - en to el translation catalogue (126 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Images
el: Εικόνες

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Real name
el: Πραγματικό όνομα

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: more
el: περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: all
el: όλα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Daily
el: Καθημερινά

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Parent
el: Γονέας

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Small
el: Μικρό

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Menu
el: Μενού

en: Event
el: Συμβάν

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Node
el: Κόμβος

en: term
el: όρος

en: All
el: Όλες

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Photos
el: Φωτογραφίες

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Log in
el: Είσοδος

en: Both
el: Και τα δύο

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Expires
el: Λήγει

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Montserrat
el: Μοντσερράτ

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Short
el: Σύντομο

en: Map
el: Χάρτης

en: author
el: συγγραφέας

en: First day of week
el: Πρώτη ημέρα της εβδομάδας

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: People
el: Χρήστες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Mapping
el: Αντιστοίχιση

en: Drafts
el: Προσχέδια

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Image file
el: Αρχείο εικόνας

en: by !name
el: από !name

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: My content
el: Η ύλη μου

en: Help topics
el: Κείμενα βοήθειας

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Visitors
el: Επισκέπτες

en: Blog entry
el: Ιστολόγημα

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: All pages except those listed
el: Να εμφανίζεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Only the listed pages
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Who can register accounts?
el: Ποιος μπορεί να κάνει εγγραφή για λογαριασμό;

en: Administrators only
el: Διαχειριστές μόνο

en: Visitors, but administrator approval is required
el: Επισκέπτες, αλλά απαιτείται έγκριση από τον διαχειριστή

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: view all
el: προβολή όλων

en: Trim length
el: Μήκος αποκοπής

en: Web Property ID
el: Αναγνωριστικός ιδιότητας ιστού

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href="@analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href="@webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
el: Το αναγνωριστικό αυτό είναι μοναδικό για κάθε ιστοτόπο που θέλετε να παρακολουθείτε ξεχωριστά και είναι της μορφής UA-xxxxxxx-yy. Για να πάρετε ένα αναγνωριστικό ιδιότητας ιστού <a href="@analytics">κάνετε εγγραφή του ιστοτόπου σας στο Google Analytics</a> ή εναλλακτικά αν έχετε ήδη κάνει εγγραφή, πηγαίνετε στη σελίδα Ρυθμίσεις του Google Analytics για να δείτε το αναγνωριστικό δίπλα από κάθε προφίλ ιστοτόπου. <a href="@webpropertyid">Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην τεκμηρίωση</a>.

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: Workbench
el: Χώρος Εργασίας
