Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.5) - en to mr translation catalogue (66 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Images
mr: चित्रे

en: Pages
mr: पाने

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Real name
mr: खरे नाव

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: all
mr: सर्व

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Daily
mr: रोज

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Country
mr: देश

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Name
mr: नाव

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Small
mr: लहान

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Email
mr: ईमेल

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Welcome
mr: स्वागत आहे

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Log message
mr: आवागमन सुचना

en: Photos
mr: छायाचित्र

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: General
mr: साधारण

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: People
mr: लोक

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Help topics
mr: मदतीचे विषय

en: Basic page
mr: साधे पान
