Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.5) - en to ug translation catalogue (62 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Images
ug: رەسىملەر

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Type
ug: تىپى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Last updated
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: - None -
ug: يوق

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Name
ug: ئىسىم

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: All
ug: ھەممە

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Address
ug: ئادرېس

en: node
ug: نۇقتا

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Calendar
ug: كالىندار

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Other
ug: باشقا

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Appearance
ug: بەت يۈزى

en: Log in
ug: كىرىش

en: Square
ug: تۆت چاسا

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: Front page
ug: باش بەت

en: Short
ug: قىسقا

en: First day of week
ug: ھەپتىنىڭ باشلىنىدىغان كۈنى

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: People
ug: ئەزالار

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: Draft
ug: كوپىيە

en: Main menu
ug: باش تىزىملىك

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Visitors
ug: زىيارەتچىلەر

en: Blog entry
ug: بلوگ يىزىش

en: Who can register accounts?
ug: تور بېكەتكە كىملەر تىزىملىنالايدۇ؟

en: Visitors, but administrator approval is required
ug: زىيارەتچىلەر تىزىملىنالايدۇ، لىكىن باشقۇرغۇچىلار تەستىقلايدۇ.

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: Nothing
ug: ھىچنىمە
