Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.6) - en to bs translation catalogue (62 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Images
bs: Slike

en: Pages
bs: Stranice

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Groups
bs: Grupe

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Comments
bs: Komentari

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: Tags
bs: Tagovi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Daily
bs: Dnevno

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Country
bs: Zemlja

en: The configuration options have been saved.
bs: Postavke konfiguracije su sačuvane.

en: Parent
bs: Roditelj

en: Name
bs: Ime

en: Help
bs: Pomoć

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Menu
bs: Meni

en: Event
bs: Događaj

en: Attachment
bs: Prilog

en: Continue
bs: Nastavi

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Node
bs: Nod

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Published
bs: Objavljeno

en: Log message
bs: Poruka u logu

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Address
bs: Adresa

en: node
bs: nod

en: Calendar
bs: Kalendar

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Immediately
bs: Odmah

en: Apply
bs: Primjeni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: No link
bs: bez linka

en: Footer menu
bs: Footer meni
