Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.7) - en to ur translation catalogue (54 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Images
ur: تصاویر

en: Pages
ur: صفحات

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Real name
ur: حقیقی نام

en: Groups
ur: گروپس

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: more
ur: مزید

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: Misc. options
ur: متفرق اختیارات

en: Last updated
ur: آخری بار تدوین کیا گیا

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Daily
ur: روزانہ

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Country
ur: ملک

en: The configuration options have been saved.
ur: کنفگریشن کے انتخابت محفوظ کرلیے گۓ ھیں۔

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: Help
ur: مدد

en: Default
ur: طے شدہ

en: Small
ur: چھوٹا

en: Sunday
ur: اتوار

en: Monday
ur: سوموار

en: Tuesday
ur: منگل

en: Wednesday
ur: بدھ

en: Thursday
ur: جمعرات

en: Friday
ur: جمعہ

en: Saturday
ur: سنیچر

en: Menu
ur: مینیو

en: Configure
ur: ترتیب

en: Email
ur: ای میل

en: Node
ur: نوڈ

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Front page
ur: سرورق

en: Mapping
ur: میپنگ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »
