Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.8) - en to am translation catalogue (46 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Images
am: ምስሎች

en: Pages
am: ገፆች

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: The configuration options have been saved.
am: የውቅረቱ አማራጮች ተቀምጠዋል።

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Configure
am: ውቀር

en: Email
am: ኢሜይል

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Published
am: የታተመ

en: Log message
am: መልእክቱን መዝግብ

en: node
am: አንጓ

en: Text color
am: የጽሑፍ ቀለም

en: Log in
am: ግባ

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Front page
am: ፊት ገፅ

en: Mapping
am: ማዛመድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Help topics
am: የእርዳታ አርእስቶች
